Taal
NL
EN
Tekstgrootte
-
+
Kairos Palestina

Nieuws

26 mei 2014

Mitri Raheb vraagt joodse civil society solidair te zijn, 'anders verliezen jullie je integriteit'

De Palestijnse bevrijdingstheoloog Mitri Raheb zegt in een interview ter gelegenheid van het pausbezoek, dat politici hun kansen gemist hebben. We kunnen in een win-win situatie terechtkomen, waarin de joodse civil society wel moet opkomen voor de mensenrechten van gewone Palestijnen. 'Anders verliezen ze hun integriteit'. Onze kerken moeten veel pro-actiever worden.
xxxxxxxxxxxxxx
Een paar grepen:
xxxxxxxx
De profeet Jesaja is een profeet voor het Palestijnse volk wanneer hij zegt dat 'de leeuw zal neerliggen bij het lam', want hij zegt daarmee dat de leeuw, in dit geval Israël, eerst 'vegetariër' moet worden, dat wil zeggen dat zijn imperium geen toekomst heeft zolang het zich alleen maar baseert op militaire macht, veiligheid en controle over ons.
xxxxxxxxxxx
Vrede is geen Pax Romana die geen acht slaat op gewone mensen. 
xxxxxxxxxxx
Vrede is volgens de Bijbel een toestand waarbij ieder onder zijn of haar eigen boom mag zitten en er de eigen vruchten van mag plukken en ervan genieten. Vrede is niet dat de bezetter jouw vruchten opeet en je ook nog je land en je bomen afpakt.
xxxxxxxxxxx
Vrede met Israël kan een win-win situatie zijn als het niet alleen maar oog heeft  voor de eigen veiligheid.
xxxxxxxxxxx
We hebben te veel religie in het Midden Oosten, we  zouden God eens even vrijaf moeten gunnen. Maar er is ook te veel politiek. Generaties politici hebben gefaald bij het oplossen van het Israëlisch-Palestijnse conflict: Carter, Rice, Kerry e.v.a. Ze hebben voor de mensen die onderdrukt zijn niets betekend.
xxxxxxxxxxxxxxx
Politici en religieuze leiders moeten samen afdalen naar de polis, naar het lijden is van gewone mensen.
xxxxxxxxxxx
We hebben een Amerikaanse president nodig met de moed van Ronald Reagan die zei: "Mr. Gorbatsjow, haal die muur neer!" Religieuze mensen en politici moeten nu bruggen bouwen voor gewone mensen, geen muren.
xxxxxxxxxxxxx
Deze paus zou moeten zeggen: "Dit land kent al 3000 jaar geen vrede, is het geen tijd voor de vrede die voor het eerst geproclameerd werd door de engelen?"
xxxxxxxxxxx
Het gaat  om het verkondigen van pijnlijke waarheden. Ik moedig de civil society in Israël aan om op te staan en op te komen voor onze mensenrechten, 'anders verliezen ze hun integriteit'. En onze kerken? Die moeten veel pro-actiever worden.


Donaties

Draagt u het werk van de stichting Kairos Palestina een warm hart toe en wilt u ons ondersteunen?
Klik hier om te doneren.


iDeal


Algemeen Nut Beogende Instelling
Follow us on Twitter