Taal
NL
EN
Tekstgrootte
-
+
Kairos Palestina
|
|
|
Donaties

Draagt u het werk van de stichting Kairos Palestina een warm hart toe en wilt u ons ondersteunen?
Klik hier om te doneren.


iDeal


Algemeen Nut Beogende Instelling
Follow us on Twitter

Nieuws

6 december 2011

NL-delegatie naar Kairos overleg van 5 tot 10 december 2011 in Bethlehem

Kairos overleg van 5 tot 10 december in Bethlehem

In Bethlehem, in de bezette Palestijnse gebieden, vindt van 5 tot 10 december 2011 , een internationaal, oecumenisch overleg plaats van bewegingen die verbonden zijn met Kairos Palestine. Vanuit ons land zullen zes leden van Kairos Palestina Nederland  deelnemen. De bijeenkomst vindt plaats ter gelegenheid van de tweede verjaardag van Kairos Palestine.

Palestijnse christenen hebben op 11 december 2009 hun zogeheten Kairos-document uitgebracht. Het is een schreeuw om recht vanuit het hart van het Palestijnse lijden. Kairos is Grieks voor ‘het beslissende moment’. Voor Palestijnen is dat aangebroken: van een vredesproces is al jaren geen sprake meer. Er is geen uitzicht op een rechtvaardige vrede. De voortdurende stagnatie binnen Israël en Palestijnse bezette gebieden, de uitzichtloosheid en de snel veranderende situatie in het Midden Oosten nopen tot dit overleg.

Doelen van de bijeenkomst zijn:

  • Bewustmaking en het samen delen van het Kairos besef. De dringende noodzaak om de geblokkeerde situatie te doorbreken, zoals die door alle deelnemende groepen wordt ervaren.
  • Het versterken en leggen van onderlinge verbanden tussen Kairos groepen uit de verschillende delen van de wereld om een verplichtend, wereldwijd netwerk voor gerechtigheid te vormen.
  • Te leren van de ervaringen van Palestijnse kant. Hun urgentie van de Kairos solidariteit is dat er een eind moet komen aan onrecht. Er moeten concrete acties op verschillende niveaus gerealiseerd worden: nationaal, regionaal en wereldwijd.
Op het programma staan inleidingen over het nieuwe Kairos bewustzijn. Wat kan dit betekenen binnen de Aziatische, Zuid-Afrikaanse, Amerikaanse en Europese context? Er vindt onderling beraad plaats in werkgroepen over de gemeenschappelijke visie en praktijk, er zijn ook joodse en moslim sprekers.

Er worden gebedsbijeenkomsten gehouden, waaronder een dienst bij de door Israël gebouwde scheidingsmuur die het Land doorsnijdt.

Op dinsdag 6 december 2011 worden bezoeken gebracht aan de Westbank om de realiteit van de bezetting te ervaren. De Nederlandse delegatie zal dan ook Israëlische vredes- en mensenrechtenorganisaties ontmoeten.

De Nederlandse delegatie keert maandag 12 december 2011 terug.

Contacten (delegatieleden ter plekke):
Jan van der Kolk,  vz. Kairos Palestina NL    +31 (0)6 10012396    jan@vanderkolk.net
Gied ten Berge, Kairos Palestina NL    +31 (0)6 54377543    e_tenberge@hotmail.com